You must log in or register to comment.
2.5 dozen = $20.39
$20.39÷30= $0.68 per egg.
The discount bulk store brand is still $8.16 per dozen where I am.
They’re using early January numbers instead of late January or early February.
So it doubled in a month. Fun times, yall.
Eggs are 12 dollars a dozen near me.
Good thing I know someone with chickens who sells her surplus eggs for 2 bucks a dozen lol